Svetovládca – koho história nazvala (nazve) otrokom?

Citát: „Ľudia sa unavia životom a prestanú vesmír považovať za hodný úcty a či obdivu. Náboženstvo sa stane bremenom a ľudia dajú prednosť tme pred svetlom. Keď to nastane, bohovia opustia ľudstvo a ich hlasy už nebude viac počuť. Zem sa stane neplodnou, vzduch nedýchateľným a svet zostarne…“

Svetovládca

Absolútna dôvera, nenaštrbená žiadnou myšlienkou pochybnosti a či pochybenia, dáva skutočný pocit slobody.

Áno, my, ľudia v dnešnej dobe, sme otroci. Sme otroci vlastného pochybenia, otroci nedôvery, stávame sa rabmi vlastných túžob, nekonečného reťazca chýb, ktoré sa dejú len preto, lebo neexistuje dôvera, ktorú by sme mohli vložiť do číchsi rúk.

Učili nás o otrokárskej ríši, ktorej sídlo bolo v starovekom Egypte. Opak je pravdou. Neexistovali slobodnejší ľudia ako otroci v starovekom Egypte. Ich sloboda vyvierala z neobmedzeného kreditu, ktorý vkladali do rúk faraóna. Možno je to pre dnešného človeka neakceptovateľné, ale dialo sa to z jednoduchej príčiny. Faraón bol stelesnením Boha na Zemi a nik ani len neprišiel na žiadnu myšlienku pochybnosti o tom, prečo to tak je.

História je kontaminovaná ambicióznosťou historikov, ktorí ju popisujú s vlastnou nedôverou v srdci. Plní pochybností majú snahu postaviť sa do svetla rámp, len pre ten pocit obdivu a straty pokory. História – stopa v čase – je pragmatická. Nepotrebuje faloš skrytú v snahe presadiť individuálnu myšlienku pochybenia.

Sme otroci nenaplnených túžob, schizmy ambícií, predávaných ako olympijský oheň od jedného bežca k druhému. Rozbehol sa proces, ktorý sa nedá zastaviť. Tento proces je nesený krídlami nedôvery jedného voči druhému. Zdá sa, že niet sily, ktorá by to zastavila. Zdá sa, že nie sme naprogramovaní viesť vojnu s vlastným zlyhaním. Avšak stačí iba zmeniť postoj, uhol pohľadu. Potom zreteľne uvidíme kto je svetovládca a kto iba úbohý rab.

V evanjeliu podľa Jána chýba v prvom odseku pragmatický dodatok pre tretie tisícročie existencie človeka po zjavení Proroka: „Na počiatku bolo Slovo – A to Slovo bola Láska.“. Éterická láska nekladúca si žiadne podmienky– sila pozitívnej energie – je postavená na piedestály dôvery. Nemôžeme ľúbiť ak tomu druhému nedôverujeme. Potom je to iba paradigma vlastných túžob, otročia snaha čosi alebo niekoho ovládnuť. Ibaže ak žijeme s otrockou reťazou nedôvery, Boh nám neposkytuje energiu vládnuť a už vôbec nie ovládať. To je vírus dnešnej doby.

Boh potrestal človeka, ktorý s chorým srdcom nenabažených túžob začal stavať Babylon. Dal každému iné Slovo, iný jazyk. Dovtedy jednota sveta sa začala deliť. A dané Slovo od Boha sa stalo utrpením, chorobou mysle. Dovtedy existovala energia myšlienky, individuálneho prejavu, žiadostivosti, dostupná v celom Univerze. Existuje aj dnes, avšak pod otrockou ambíciou ega, je slabo počuteľná.

Prečo je Beethovenova Mesačná sonáta tak blízka a zrozumiteľná ľuďom hovoriacim rôznymi jazykmi? Schopnosť počúvať a rozumieť sme nestratili, len ju treba začať pestovať. Je ako semiačko pretrvávajúce tisícročia a čakajúce na svoju kvapku vlahy.

Nezatratil Človeka – preto, lebo má more času, má oceán času, Jeho čas nikdy nekončí, iba sa na nás neustále pozerá a neustále nám dáva svoju Lásku.

Svetovládca

–  Obrázok: hmlovina NGC 7293, leží približne 700 svetelných rokov od Zeme smerom ku konštelácii Vodnára a rozprestiera sa v oblasti s priemerom 2.5 svetelných rokov.

Stále nám ukazuje Svoje krídla, aby nás pozdvihol – ten, kto chce počuť, počuje, ten, kto chce vidieť, vidí, ten kto chce letieť, letí.

Svetovládca

–  Obrázok: hmlovina NGC 6302 leží približne 4,000 svetelných rokov ďaleko vo hviezdnej konštelácii známej pod menom  Škorpión.

Grafika: Milan Turek

Obrázky prebrané zo stránky – Astronomy Picture of the Day

Reklamy

About Milan Turek

science beyond borders, literature, photography, PhD in biophysics
This entry was posted in 30 sekundové čítanie, Duchovné konvergencie, Univerzum and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s