Ropná katastrofa v Mexickom zálive – viac zlých správ ako dobrých.

ropná katastrofaPosledný vývoj situácie po ropnej katastrofe v Mexickom zálive nenaznačuje nič pozitívne. Myslel som, že túto tému už nedám na strany svojho blogu, hlavne po tej obrovskej vlne pozitívnej energie, ktorá zasiahla Slovensko po víťazstve a postúpení nášho futbalového tímu na MS vo futbale, avšak hlavné agentúry televízneho spravodajstva sa tejto téme vyhýbajú a informácie o environmentálnej katastrofe sa šíria len vďaka internetu.

Prečo sa tejto téme živé TV spravodajstvo vyhýba? Myslím, že odpoveď je pochopiteľná. Situácia už dosahuje takých rozmerov, že by určite s ohľadom na vážnosť problematiky nevysielali nič iné. No a v kolotoči spravodajstva je obrovská hra sponzorských peňazí diferentných mocenských záujmov. Takže na obrazovky treba prinášať usmiate tváre politikov. Iba sa obávam, že nasledujúce fakty a obrázky nám na tváre veľa úsmevov neprinesú.

ropná katastrofa

Floridská pobrežná stráž uzavrela veľkú časť pláže s bielymi pieskami v oblasti Pensacola Beach. Veľké, hrubé koláče ropných škvŕn už dosiahli vzácnu pobrežnú flóru  Alabamy, nastal masívny prienik ropy do chránených vôd Mississippi Sound pomedzi bariérové ostrovčeky až k hlavnému pobrežiu.

ropná katastrofaV noci 23. Júna 2010, SČ, narazil jeden z podmorských robotov do veka uzáveru nad dierou v podloží, ktorý odvádzal veľkú časť ropy do potrubia a spôsobil, že celý otvor je opäť nekrytý a milióny a milióny litrov ropy sa valia do morskej vody. Zdá sa, že video skeč o neschopnosti vedenia koncernu BP s týmto stavom čosi urobiť je viac vážny ako úsmevný. BP neustále vyhlasuje, že súcití s postihnutými a že plánuje urobiť pre nápravu viac ako doposiaľ. Akcie BP na Londýnskej burze prudko poklesli po poslednom vývoji a ja sa obávam, že tieto sladké reči zostanú iba rétorikou, ktorú počúvame zo všetkých strán od neschopných politických autorít.

ropná katastrofa

 

pre článok Faraón + ropná katastrofaV článku Faraón – forma svetovlády  som si tak trochu imaginárne povzdychol nad tými časmi, keď sa obyčajný človek vôbec nemusel zaujímať o politiku. Mal pokojnú myseľ a mohol sa venovať sebe, duchovnému svetu, rodine a žiť v harmónii so všetkými silami, ktoré usmerňovali jeho rast. To, čo zažívame má veľmi ďaleko od harmónie. Tí, čo by mali rozhodovať o našich osudoch ukazujú absolútnu nekompetentnosť, sme neustále vystavovaní spravodajským atakom, v ktorých zlodej kričí „Chyťte zlodeja!“. Zažívame zvláštnu formu stavu sveta politických odpustkov.

Ibaže schéma už bola dávno vymyslená. Ukradneš peniaze – nemusíš sa trápiť –– za časť kradnutých peňazí si kúpiš odpustky (dnes by sme mohli povedať – založíš nadáciu pre pomoc chudobným, sirotám, postihnutým, chorým, atď, atď) – zariadime, že pán Boh ti vyperie svedomie.

Obávam sa ale, že korytnačky na Alabamskom pobreží nebude mať kto vyprať.

ropná katastrofa

Modlime sa, aby sa v tých proklamovaných živých televíznych vysielaniach neobjavila táto mapa!!!

Prinášam ešte názor američana z jeho blogu na WordPresse.

 

Reklamy

About Milan Turek

science beyond borders, literature, photography, PhD in biophysics
This entry was posted in aktuálne správy and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Ropná katastrofa v Mexickom zálive – viac zlých správ ako dobrých.

  1. Spätné upozornenie: Tri mesiace po… | Connections of our life

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s