Posolstvo indiána z kmeňa Hopi

 

Proroctvo pôvodného domorodého Američana.

Preklad:

Čas sa napĺňa a prichádza do bodu svojho obratu. Existoval počiatok času, ktorý sa k nám vracia v novej forme. Napĺňa sa náš čas. Bolo nám povedané, že uvidíme pokračujúci vzostup Ameriky, ale Amerika v súčasnosti umiera, pretože sme zabudli v čom je zmysel života na našej Zemi.

Prichádza čas, keď bolo predpovedané, že poslanie človeka žiť na Zemi duchovným spôsobom sa dostane na križovatku pochybností. Tak ako veria Hopiovia a rovnako aj ja, že ak nie ste duchovne spojený so Zemou a nerozumiete duchovným hodnotám čestného života, ktoré nosíme v sebe, je to akoby ste ani neboli.

Keď prišiel Kolumbus, nastalo niečo, čo by sme mohli chápať ako Prvá svetová vojna. To bola skutočná Prvá svetová vojna, čo sa dialo po jeho príchode, pretože s ním prišla celá Európa. Ku koncu Druhej svetovej vojny nás zostalo iba 800 tisíc – zo 60 miliónov iba 800 tisíc! Takže v Amerike sme boli takmer kompletne vyvraždení.

Všetko dianie je duchovné, všetko má Ducha, všetko pochádza od Stvoriteľa – jedného Stvoriteľa. Niektorí ho volajú Boh, niektorí ľudia ho volajú Budha, niektorí ľudia ho volajú Allah a mnohí mu dávajú rozličné mená. My ho voláme Konkachila, Starý  Otec.

My, tu na Zemi, zažívame iba niekoľko zím a potom odchádzame do duchovného sveta. Duchovný svet je omnoho realistickejší a mnoho z nás verí, že duchovný svet je všetko.

Viac ako 95 percent nášho tela je voda a žiť zdravo znamená piť dobrú vodu. Predtým než sem prišli Európania, Kolumbus, mohli sme piť z ktorejkoľvek rieky a ak by Európania žili indiánskym spôsobom života, stále by sme mohli piť vodu z riek. Voda je svätá, vzduch je svätý. Naša DNK je vytvorená z rovnakej DNK ako majú stromy. Stromy dýchajú to, čo my vypúšťame a my potrebujeme to, čo vypúšťa strom, takže náš osud je spoločný s osudom stromu.

Sme deti Zeme a keď zem, voda, atmosféra je ničená, potom Zem na to reaguje. Matka odpovedá. Proroctvá Hopiov vravia, že búrky a potopy budú čím ďalej, tým väčšie.

Pre mňa nie je negatívnou informáciou, že prichádza k veľkým zmenám. Nie je to negatívne. Je to evolúcia. Na evolúciu sa môžeme pozerať ako na plynúci čas, nič nezostáva tak ako bolo.

Sme z jedného cesta, mohol by to byť môj predchodca, ale nie je to predchodca nás všetkých, on je príbuzný ale nie náš predchodca. Mal by si spoznať sväté plány, to, čo je naším prvým spojením, so všetkými vecami máš zachádzať ako s duchovnými. Mal by si si uvedomiť, že sme jednou rodinou.

Neexistuje niečo ako koniec. Je to ako svetlo, svetlo nemá koniec.

Reklamy

About Milan Turek

science beyond borders, literature, photography, PhD in biophysics
This entry was posted in Posolstvo and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

6 Responses to Posolstvo indiána z kmeňa Hopi

 1. Imrich píše:

  V každom v nás, takmer v každom z nás je niečo indiánskeho.
  My, čo sme deti aj v pokročilejšom veku Indiánmi (do určitej mieri).
  Samozrejme, že Indiáni nevstupovávajú do politických zoskupení,
  ktoré založili “bledé tváre” !.

  Keď som bol vo februári v Seattli, chcel som ísť na Tillicum Village
  (t.j. ostrov s Indiánmi – tradičná príprava strieborného lososa,
  výlet na 4 hodiny – ale až od polovice marca … ).

  Na tom ostrove som nebol, lososa som jedol len takého, čo pripravili
  “bledé tváre” … a ktovie, ako dlho budú Indiáni ešte na ostrove
  Tillicum Village.

 2. Milan Turek píše:

  Imro, ďakujem za koment. Máš pravdu, v každom z nás je čosi indiánske, pretože vždy pre nás personifikovali (aj v časoch, keď sme sa na nich hrali) pojem slobody.
  Škoda, že si sa nedostal na ten ostrov. To, čo starý príslušník kmeňa Hopi nevraví, je, že tou najstrašnejšou likvidačnou zbraňou pre indiánov bola prvá debnička rumu, ktorá bola vynesaná na breh z lode Santa Maria. Indiáni, pokiaľ neprišiel Kolumbus, alkohol nepoznali.

 3. jkerut píše:

  je pomerne vela röznych predpovedí zániku súcasnej civilizácie a je aj zaujímavé, ze sa zhodujú v jednom dölezitom fakte, teda o násilnom az katastrofickom zániku, sprevádzanom rozlicnými prírodnými katastrofami…
  Rád by som spomenul v tejto súvislosti, jedno dölezité posolstvo z Nového Zákona, ktoré pozná pomerne vela krestanov, ale ktorému sa nevenuje skoro ziadna pozornost, proste neberie sa to vázne.
  Prvá predpoved sa týka zániku zidovského chrámu v Jeruzaleme, ktoré povedal Jezis svojim uceníkom:”Vidíte tie velké stavby? Neostane kamen na kameni, ktorý by nebol zrúcaný!” Za necelých 40 rokov po jeho ukrizovaní a vzkriesení, rímske légie vedené Titom (synom Vespasiánovým) na Velkú noc roku 70 obklúcia Jeruzalem, porazia zelotov a zrovnaju so zemov zidovský chrám.
  Druhá predpoved z Nového Zákona sa týka druhého príchodu (Paruzia) Jezisa Krista, ktorá sa priblizne zhoduje s podobnými predpovedami zániku sveta od rozlicných pramenov(nebudem to teraz uvádzat, pretoze je to dost rozsiahle)

 4. Fero Tornyai píše:

  Ked niekoho z Vas naozaj zaujima ako sa dari povodnym obyvatelom amriky tak doporucujem prestudovat tuto stranku : http://www.republicoflakotah.com/
  Je to smutne, ze vsetky media na svete mlcia o tom, co sa deje v rezervaciach.

  • Milan Turek píše:

   Ahoj Fero, som rád, že si našiel tento blog. Nedávno išiel na českej televízii film Malý Veľký muž (Little Bigman) s D. Hoffmanom v hlavnej úlohe. Je to svedomie Ameriky, čo urobila vo svojich moderných dejinách s tak duchovnou civilizáciou, miesto toho aby od nej brala vzory na inšpiráciu života. A je to smutné, že to ešte aj dnes má svoje pokračovanie.
   Vďaka za link. Milan.

 5. Roman píše:

  Prepac ale musim ta sklamat, toto nieje indian z kmena Hopi, tento Lakota sa vola Floyd Red Crow Westerman a pochadza z Juznej Dakoty. V tom texte je vela nezrovnalosti. Napriklad stary otec(boh) po Lakotsky sa nehovori Konkachila, ale Thunkasila. My v Europe mame indianov trochen zromantizovanych, zijem v indianskej rezervaci medzi Lakotmi uz vyse dva roky. A toto je posledne miesto na zemi kde sa chrani priroda. Odpadky sa tu vyhadzuju kde sa zachce a ludia pouzivaju auto aj cestou na postu co je asi 2min. peso. Takze neverte vsetkemu co najdete na internete:)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s